Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ostrowska Liga Badmintona wystartowała

Październik to bardzo aktywny miesiąc dla naszych zawodników. Po turniejach w Kępnie i Sobótce czas na zawody w Ostrowie. 17 Października wystartowała Ostrowska Liga Badmintona po raz pierwszy zorganizowana w takiej formule. W jednym dniu walczyli zarówno młodsi zawodnicy w kategoriach U9, U11, U13, a także kategoria Open, w której brali udział zawodnicy w wieku od kilkunastu lat do …… trochę więcej niż kilkanaście lat.

 OLB 17102015 1

 

czytaj więcej...

 

W pierwszej części młodsi zawodnicy rywalizowali ze swoimi rówieśnikami z wielkopolski z kubów z Baranowa, Kępna, Ostrzeszowa, Wrocławia, Kleszczewa i Ostrowa Wlkp.

W tych kategoriach zostanie rozegranych 6 turniejów + turniej masters, w którym wezmą udział najlepsi zawodnicy w swoich kategoriach.

W pierwszym turnieju najlepiej zaprezentowali się nasi chłopcy w kategorii U11 gdzie Franek Dąbrowski zajął I miejsce, a z kolei Franek Dera zajął III miejsce w tej samej kategorii. Bardzo ładnie zaprezentowali się również Miłosz Prukała jak i Weronika Wróblewska w tej samej kategorii wiekowej. Nasi najmłodsi zawodnicy w kategorii U9 Jasiu Namysł zajął III miejsce, a nasz 7 latek Mikołaj Gościniak jak zawsze bardzo ambitny musiał uznać wyższość swoich starszych kolegów. Dla wszystkich zawodników rywalizacja z rówieśnikami z innych klubów to bardzo dobry element szkoleniowy, który przygotowuję do tych najważniejszych zawodów w sezonie. Pomysł Ligi i rywalizacja już w tych najmłodszych grupach wiekowych jest bardzo dobrym pomysłem, który na pewno będziemy kontynuować.

Kolejny turniej już 28.11 w Ostrowie Wlkp.

Wyniki zawodów dzieci i młodzieży

W drugiej części zawodów rozpoczęli swoją rywalizację zawodnicy w kategorii open. Cztery grupy i 21 zawodników i mnóstwo emocji na parkiecie.

Po raz pierwszy zdecydowaliśmy się na taką formułę zawodów w tej kategorii. Głównym celem ligi w kategorii open jest możliwość rozegrania dużej ilości meczy przez zawodników na różnym poziomie w jednym turnieju. Pierwszy turniej to turniej klasyfikacyjny, po którym w zależności od zajętych miejsc zawodnik zagra w 1,2,3,4,5 czy 6 ( w zależności od ilości uczestników )

Chcielibyśmy, aby zawodnicy z naszego regionu, którzy są sympatykami tej dyscypliny, a niekoniecznie walczą o medale Mistrzostw Polski mieli możliwość zagrać w turnieju i rozegrać więcej niż dwa mecze.

Już ten turniej klasyfikacyjny pokazał, że idziemy w dobrym kierunku. Każdy z uczestników rozegrał min. 5 spotkań w ciągu ok 3 godz.,!!!

Nie mniej interesujące i czasami dość niespodziewane okazały się wyniki turnieju klasyfikacyjnego. Nie wygranie swojej grupy przez zawodników rozstawionych, czyli Sebastiana Laseckiego, Dawida Płokarza czy Huberta Więcława pokazuję, że mamy grupę bardzo wyrównanych i coraz młodszych zawodników grających na wysokim poziomie. Już nie mogę doczekać się meczy w poszczególnych ligach, gdzie już widać emocję będą gwarantowane  !!!

Wyniki OPEN

OLB I 1

 

OLB I 2

 

OLB I 4

 

OLB I 5

 

OLB I 6

 

OLB I 7

 

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Brak wydarzeń

INFO

SPONSOR WYRÓŻNIONY

OW Logo

SPONSORZY

PARTNERZY

WSPIERAMY SIĘ

Logowanie do witryny


Ostrowskie Towarzystwo Badmintona LOTKA, Ostrów Wielkopolski, ul. Wrocławska 51, NIP 622-271-09-52,

Regon 301090830, KRS 0000328182

Nr konta: BOŚ 63 1540 1173 2117 4005 2993 0001

email: info@lotka.idsl.pl

 Kasisi baner www